Druk 3D

Grzałki przemysłowe typu spiralnego

Grzałki przemysłowe typu spiralnego

Grzałki spiralne są powszechnie stosowanie przede wszystkim w przemyśle, przy czynnościach, w których nie jest możliwe zastosowanie zwykłych grzałek (opaskowych). Ich głównym zadaniem jest podgrzewanie pożądanego elementu instalacji, czy uplastycznianie tworzyw sztucznych. Elementem charakterystycznym jest wysoka szczelność, czyli odporność na zalanie, a także niezwykle szeroki wachlarz możliwości zastosowania.

Zastosowanie grzałek spiralnych

Grzałki spiralne są stosowanie przede wszystkim w branży spożywczej, używane w niej głównie do ogrzewania cieczy, ale także w przemyśle chemicznym, drzewnym, obuwniczym, motoryzacyjnym. Używane są także w:
– budownictwie
– dziale farmakologicznym
– tworzeniu opakowań
Tak szeroki zakres zastosowania możliwy jest dzięki dostępności różnego rodzaju temperatur pracy, długości czy przekrojów. Grzałka spiralna umożliwia tworzenie dowolnych kształtów.

Charakterystyka, budowa, elementy składowe

Grzałki spiralne osiągają temperatury w wysokości od 600 do 1000 stopni, przy czym cechują się one dużą mocą w porównaniu do małej powierzchni użytkowej. Wytwarzane są one ze stali nierdzewnej, zakończone szczelnym denkiem, które jest wspawane. Dodatkowo, przygotowany czujnik umożliwia ochronę grzałki przed różnymi uszkodzeniami mechanicznymi napotykanymi w czasie pracy oraz pozwala na osiągnięcie wymaganej temperatury z dużą dokładnością. Dostępnymi czujnikami są Termopara typ J (do 650 stopni) oraz Termopara typ K (do 1000 stopni).

Istnieje możliwość zastosowanie trzech różnych typów grzałek:
– Promieniowe
– Styczne
– Osiowe
Atutem jest także możliwość stworzenia grzałki z nierównomiernym rozmieszczeniem zwojów, co sprawia, że osiągnięcie pożądanej mocy cieplnej jest bardzo łatwe.

Wykonanie

Inną możliwością wykonania grzałki spiralnej jest także zastosowanie dwóch typów opasek:
– opaska zaciskowa – sprawia, że grzałka solidnie przylega do elementu grzewczego i w czasie pracy nie ulega przesunięciu, w tym można także dokonać regulacji średnicy grzałki do elementu grzewczego
– opaska rurkowa – również pozwala na lepsze przyleganie do elementu grzewczego, z tym, że w tym przypadku średnica jest stała, zarówno ta wewnętrzna, jak i zewnętrzna

Grzałki spiralne tworzone są przy zastosowaniu nowoczesnej i zaawansowanej technologii, a przy tym również materiałów o wysokiej jakości. Takie połączenie sprawia, że są one wielofunkcyjne i pozwalają na precyzyjne wykonanie danej czynności oraz można ich używać w wielu branżach.

Więcej o grzałkach zwojowych przeczytasz na https://sinkoplex.pl/produkty/9/grzalki-zwojowe