Druk 3D

Zestawienie firm zajmujących się drukiem 3D.

Oto 8 największych, a zarazem najbardziej prestiżowych firm zajmujących się usługami szeroko związanymi z drukiem 3D w Polsce.

– 3D Filamenty.

Firma zajmująca się przetwórstwem tworzyw sztucznych, konstruowaniem, budowaniem narzędzi do produkcji elementów plastikowych oraz produkcją tworzyw sztucznych. Wielką zaletą firmy jest doświadczenie zebrane na przestrzeni ostatnich 22 lat. Warto podkreślić w ich przypadku stosowanie nowoczesnych technologii oraz dostarczanie najwyższej jakości materiałów z każdego zakątka świata. 3D Filamenty świadczy usługi z zakresu profesjonalnych fi lamentów do drukarek 3D bazując na współpracy z liderami światowej produkcji.

– 3D Wydruki.

To firma specjalizująca się w drukowaniu prototypów i modeli przestrzennych przy użyciu tworzyw sztucznych. W swym szerokim wyposażeniu posiada najnowocześniej generacji drukarki 3D rekomendowane wydrukom precyzyjnym. Imponujący park maszyn oferuje pełen zakres dostępnych rozwiązań w atrakcyjnej cenie. Ponadto 3D Wydruki zajmuje się dystrybucją drukarek o zróżnicowanych funkcjach i predyspozycjach jak również częściami zamiennymi.

– 3D Gence.

Firma zajmuje się od dwóch lat produkcją i sprzedażą drukarki 3D Gence One – jednej z najlepszych i najnowocześniejszych w skali naszego kraju. Na szczególną uwagę zasługuje stałe modernizowanie poszczególnych modeli tak by sprostać wysokim wymaganiom klientów. Pomimo krótkiego okresu działalności firma skutecznie podbija międzynarodowe rynki budując swój prestiż i doświadczenie.

– Blixet.

Firma cechuje się wysoko wykwalifikowaną kadrą naukowców zajmujących się opracowywaniem innowacyjnych technologii na rzecz biznesu. Przedsiębiorstwo może się pochwalić indywidualnymi rozwiązaniami w kwestii produkcji precyzyjnych i multumateriałowych drukarek 3D w technologii FFF.  Dewizą firmy jest prowadzenie klienta przez wszystkie etapy – zakup, test, szkolenie i autoryzowany serwis. Jest to jedna z najnowocześniejszych firm w Polsce.

– Centrum Druku 3D.

Jest to jeden z największych i najbardziej merytorycznych portali dotyczącym zagadnień związanych z tematyką druku 3D w kraju. Doskonałej jakości teksty, testy poszczególnych produktów, spostrzeżenia, fachowe rady, gotowe projekty, relacje, wywiady tematyczne… To tylko część informacji jakich możemy uzyskać za pomocą portalu. Bardzo przydatne źródło rzetelnej i popularnonaukowej wiedzy.

– FablabLodz.

Otwarte laboratorium fabrykacji powołane z inicjatywy Fundacji Cohabitat oraz grupy łódzkich naukowców. Fab Lab zajmuje się m.in. organizacją szkoleń z zakresu druku 3D oraz warsztatów technologicznych prowadzonych przez największych fachowców w tej dziedzinie. Osoby biorące udział w wykładach i zajęciach praktycznych są zachwycone wysoką jakością treści i profesjonalizmem organizatorów.

– Cadxpert.

Jest jedną z pierwszych polskich firm na rynku, która rozpoczęła na szeroką skalę rozpowszechnianie technologii druku 3D. Korzystając z najwyższej jakości materiałów latami budowali swoje doświadczenie, aby obecnie móc się pochwalić szeroką ofertą. W zakres oferty wchodzi m.in. szeroka gama drukarek 3D działających w większości technologii, profesjonalne urządzenia produkcyjne, jak również małe i niedrogie drukarki do użytku prywatnego, profesjonalne doradztwo oraz kompleksowa obsługa posprzedażowa.

– Trójwymiarowi.pl

To firma złożona z młodych profesjonalistów. Ich motto brzmi – wydrukuj swoje marzenia. Trójwymiarowi zajmują się wykonywaniem projektów dedykowanym do druku w technologii 3D. Zajmują się długofalową współpracą w zakresie wykonywania większej liczby elementów, jak również pojedynczymi zleceniami. Pomimo młodego wieku grupy naukowców firma wykonała wiele seryjnych produktów dbając o najwyższy standard.